четвер, 30 січня 2025 р.

 

До 95 -річчя від дня народження Всеволода Нестайка.

"Всеволод Нестайко - майстер дитячих пригод", так називають в українській дитячій літературі відомого дитячого письменника. Сьогодні, 30 січня 2025 року, виповнюється 95 років від дня народження Всеволода Нестайка, українського письменника і класика дитячої літератури. За 55 років літературної діяльності він написав більше 30 повістей, романів і збірок оповідань, частина яких увійшла до золотого фонду дитячої літератури України. Твори Всеволода Нестайка вирізняються яскравими персонажами, веселими і захоплюючими пригодами, фірмовим авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях тільки позитивні якості.

До вашої уваги відео-подорож "В Країні Сонячних Зайчиків".





вівторок, 28 січня 2025 р.

 Лицарі Крут

Патріотична година

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.
Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.
У бою під Крутами українські війська виконали наказ командування - наступ більшовиків було зупинено. Наші війська організовано відступили, руйнуючи за собою колії й мости. А Симон Петлюра мав час придушити повстання більшовиків, яке тоді ж розпочалося на заводі "Арсенал".
Саме цими днями тривали переговори між УНР і країнами Четверного союзу (Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією). Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради - затримка більшовиків під Крутами дозволила це зробити.
9 лютого 1918 року був підписаний Берестейський мирний договір - УНР була визнана як самостійна держава, а її армія отримала підтримку німецької та австро-угорської армій у боротьбі з більшовиками.
Близько 30 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені, поховали біля Аскольдової Могили. Всі вони - герої Крут, але відомі прізвища лише 19 загиблих.
Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.







понеділок, 27 січня 2025 р.

 Свіча Голокосту не згасне.

Хвилина пам'яті

Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту.
Цього дня світ згадує мільйони невинних жертв одного з найжахливіших злочинів проти людства – Голокосту. Ми схиляємо голови перед пам’яттю людей, життя яких обірвалося внаслідок варварської політики нацистів та їхніх пособників.
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.
Сьогодні в селі Купин вшанували пам'ять жертв Голокосту.











вівторок, 21 січня 2025 р.

 Гроно цікавинок про Україну!

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.
Для України соборність – це єдність у багатоманітності, об’єднання навколо української державності й ідентичності. Ідея територіальної цілісності країни поєднується з ідеями духовної згуртованості. Тож соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності нації – фундаменту для побудови демократичної держави.
до вашої уваги відеомандри "Гроно цікавинок про Україну"





неділя, 12 січня 2025 р.

 Заповідними стежками Поділля!

Хмельниччина багата на унікальні місця, географічні цікавинки, старовинні унікальні маєтки, замки, церкви, споруди. А ти про усі місця знаєш?!
Тож у цій підбірці ми розповімо вам найцікавіші місцини, які варто побачити!



вівторок, 7 січня 2025 р.

Василь Симоненко – світлий талант, трагічна доля.

8 січня 1935 року народився Василь Симоненко — український поет і яскравий представник шістдесятників, якого називали "поетом без каменю за душею". Про Симоненка говорять, що його біографію треба вивчати як частину історії України.
"Найбільше люблю землю, людей, поезію і село Біївці, де мама подарувала мені життя",так писав про себе Василь Симоненко, якому судилося прожити всього 28 років.
До вашої уваги Розважально-пізнавальна мандрівка "Подорож казками Василя Симоненка".

понеділок, 6 січня 2025 р.

 Йому судилась доля генія!

Літературна вітальня
6 січня – день народження Василя Стуса.
Письменник, правозахисник, борець… Василь Стус став символом Українського Опору другої половини ХХ століття, він був одним із тих, хто вів непримиренну боротьбу за українську державність. Він обрав беззавітне служіння рідному народові, йшов тернистою дорогою та приймав безкінечні удари долі. Україна була для нього серцевим болем, з якого й народжувалася його полум'яна поезія.
У неймовірно важких умовах тюрми, куди його запроторили за антирадянщину, Василь Стус тримався стійко, голови не схиляв ніколи. Він усвідомлював, що за ним «стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу одстояти до загину». Так, поет знав, що загине у своїй боротьбі із тією системою, але був упевнений, що через свою смерть повернеться до рідного народу: «Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя...».
Твори, світогляд, принципи життя поета є актуальними до сьогодні.