Історія бібліотеки

В с.Велика Левада сільська бібліотека заснована з 1933 році.
   В 1933 році в селі був заснований МТС (машино-тракторний стан) де директором працював М.П.Кривоконь. При МТС була організована перша бібліотека, де першим бібліотекарем працював у 1933 році Микола Мадера.
   В 1934 році став працювати Микола Незборецький, а зі слів довгожителів села бібліотекарем працювала ще Ганна Антонівна Виногородська. В бібліотеці було багато класичної, української, російської, а також зарубіжної літератури. В ті часи книголюбами були Гарган П.Г., Катрич С.І., Рутковський І.В. та багато інших. При бібліотеці працював політвідділ який займався виховною роботою серед молоді.
   Довгий час на ниві книгознавства працювала Голубченко Софія Павлівна. В  70-х роках в селі збудували новий сільський клуб і сільську бібліотеку перенесли на другий поверх сільського клубу. З 1988 року і на протязі 10 років бібліотекарем с.Велика Левада працювала Цвітлюк Олена Іванівна.
   З 1998 року і на даний час в бібліотеці працює Пліш Анжела Віталіївна.
   

Бібліотечний фонд бібліотеки нараховує 7300 примірників літератури. Бібліотека розміщена в двох кімнатах. Одна кімната для обслуговування дорослих читачів, а також абонемент, а друга кімната юного читача.
   В бібліотеці оформлено різні виставки, інформаційні стенди. При обслуговувані молодших читачів завжди ведеться мова про бережливе ставлення до книги.



   В бібліотеці також оформлено куток краєзнавства. Всю краєзнавчу роботу бібліотеки спрямовано на те, щоб привити любов читачів до вивчення історії рідного краю, традицій свого народу.
\


   При бібліотеці працює краєзнавчий клуб за інтересами «Народне джерело». Члени клубу ведуть пошукову роботу щодо історії рідного краю, збирають легенди села, пісні, колядки, щедрівки рідного села. Збирались старі фотографії про минуле нашого села і разом з членами клубу оформлено фотовиставку «Минулі сторінки мого села».


З 2014 року при бібліотеці працює гурток технічної творчості "Світ моїх захоплень". Гурток працює один раз на тиждень по суботах. Діти мають змогу навчитись виготовляти картини з яєчної скорлупи, квілінгу, робити різні аплікації з паперу та багато іншого.
   Постійно ведеться робота з тими громадянами, що забувають духовні традиції, моральні засади наших предків. Адже традиційна культура може зберегтися тільки за умови її передачі від прадідів, батьків до онуків. Ряд заходів, які проводяться в бібліотеці, прищеплюють любов до України, рідного краю, народних традицій, пропагують літературу сучасних письменників, збагачують в читачів художньо-естетичні смаки, розвивають пізнавальний і пошуковий інтерес.
   



Немає коментарів:

Дописати коментар