неділю, 19 серпня 2018 р.


В гостях у бджілки.
Цієї чудової серпневої пори, коли хлібороби справляють обжинки, а в садах дозрівають соковиті плоди, ви відзначаєте своє професійне свято.
За покликанням душі ви долучилися до надто складної, але дуже цікавої, сповненої романтики справи, яку наші пращури започаткували в сиву давнину та секретів якої природа приберегла ще на багато поколінь пасічників.
Пізнавайте ж ці тонкощі з притаманною українцям кмітливістю! Нехай Божа іскра вашого таланту спалахне в серцях дітей та онуків, які продовжать славний родовід пасічників на нашій квітучій і благословенній батьківській землі!
Бджолярів з давніх-давен шанували на українській землі. Протягом сторіч виготовлення меду з кропіткого ремесла перетворилося на справжнє мистецтво. Його секрети відкриваються лише дбайливим і працьовитим.
Мед на столі – радість у господі. З ним українці відзначають свята, частують гостей, лікують недуги. Старовинні рецепти медових страв є безцінною реліквією, яку ми маємо берегти для нащадків.
Честь і хвала трудівникам пасік, які приносять до столу українців неповторний дар землі та сонця. Велика подяка вам за наполегливість, вірність народним традиціям, любов до своєї землі.
Нехай добробут, радість творчості, відчуття гармонії з природою стануть винагородою всім українським бджолярам за терпіння та труд.

19 серпня 2018 року в Великолевадській сільській бібліотеці проведено Бібліошоу "В гостях у бджілки" приурочене Дню пасічника.

На свято запрошено місцевих пасічників, депутата міської ради та директора місцевої школи Гураш Ірину Дмитрівну, жителів села.

Бджоли – дуже корисні комахи. Медоносні бджоли живуть великими сімями. Між членами сімї існує суворий розподіл обовязків. Жодна бджола не втручається у справи інших. У бджіл немає дитинства. Вже на третій день після свого народження, вони починають працювати: чистять і прибирають вулик. Із четвертого дня годують личинок медом і квітковим пилком. Комахи віком 2 тижні можуть будувати стільники. На 19-й день бджола виконує роль вартового – пильно стежить за тим, щоб ніхто чужий не потрапив до вулика. Приблизно 25-26-й день свого життя бджоли вже вміють збирати нектар.  Щоб зібрати потрібну кількість нектару, бджолі за один раз потрібно облетіти не менше 1000 квіток. Живе робоча бджола влітку приблизно 1-2 місяці. Причина такого короткого життя важка робота. Тому люди так шанують велику трудівницю.



















Немає коментарів:

Дописати коментар